O nás

Lenka Siráňová, viceprezidentka pre zahraničie IAESTE Slovakia

Lenka Siranova Môj náborový príhovor nikdy nezačínam vetou pridaj sa k nám. Verím, že každý človek je jedinečný a nemusíme mu sadnúť práve my. Pridať sa k akejkoľvek študentskej organizácií je však skvelý krok, ktorého som sa ja osobne veľmi dlho bála a to je to jediné, čo za celé moje štúdium ľutujem.

Pridala som sa pred tromi rokmi, vtedy som bola len malé dievčatko, ktoré sedelo deprimovane zo štúdia informatiky na internáte a ktorého kamaráti už boli v inom ročníku alebo doma. Čistý introvert. Vtedy som sa rozhodla využiť svoj voľný čas inak ako sledovaním seriálov, nie že by som s tým prestala. Keďže ma vždy zaujímalo cestovanie a práca v zahraničí, pridala som sa do IAESTE.

Vďaka členstvu v IAESTE som sa naučila sebavedomo vystupovať, komunikovať, riešiť problémy. Získala som obrovské množstvo kontaktov, skúsila som si viesť tím ľudí, mám neskutočne veľa zážitkov a hlavne kamarátov nielen na Slovensku, ale aj po celom svete.

V IAESTE sme všetci dobrovoľníci, čo v dnešnej dobe veľmi ľuďom nevonia. Tých mojich však v Žiline učím, čo všetko každému jednému členovi naše aktivity dajú a každý deň zisťujeme, že na to, čo pre nás IAESTE predstavuje je proste nemožné položiť cenovku.


Erika Štefanková, viceprezidentka pre stáže IAESTE Slovakia

Erika Stefankova K IAESTE som sa pridala po nezabudnuteľnej stáži v Indií, ktorá mi dala úplne novú perspektívu na život, zbúrala predsudky a dovolila mi stretnúť úžasných ľudí.

Chcela som pomôcť šíriť tieto myšlienky ďalej a tak som vstúpila do IAESTE a pracovala na organizovaní zahraničných stáží. Stihla som prejsť od člena na pozíciu prezidenta lokálneho centra v Bratislave a odtiaľ do národného centra ako viceprezident pre stáže, kde momentálne pôsobím.

Všetky pozície mi dali toho neskutočne veľa, či už ide o soft-skills alebo všeobecný rozhľad. Vďaka IAESTE som sa zlepšila nie len ja ako osoba, ale mám možnosť takúto príležitosť dávať aj iným ľuďom a to si na tejto práci cením najviac. Príležitosť zlepšovať sa, cestovať, vytvárať si priateľstvá a spoznávať všetko, čo sa dá. Príležitosť tvoriť lepší svet.


Partneri: